Z życia PKS

Z życia PKS

Mikołajki pod Choinką

| 2014.12.08

Miłym zaskoczeniem były piątkowe odwiedziny Świętego Mikołaja na Dworcu PKS w Olsztynie.
Mimo napiętego grafiku znalazł on czas na obdarowanie wszystkich podróżujących słodkim upominkiem,
który od razu poprawiał nastój.

W raz z nim na Dworzec zawitała piękna, ogromna choinka, którą przystroiła młodzież
z Gimnazjum Gminnego imienia ks. Wojciecha Zinka w Gietrzwałdzie.

Wychowankowie szkoły przywieźli ze sobą przepiękne ozdoby, które zrobili własnoręcznie co dodaje jeszcze więcej urody i charakteru świątecznemu drzewku.

Pasażerom czekającym na odjazd autobusów czas umilił występ chóru gimnazjalnego pod kierunkiem
pani Alicji Kucharzewskiej-Samko. Cóż to były za występy! Ujmująco zaśpiewane kolędy i bajecznie wyśpiewane piosenki o tematyce zimowej. Nikt nie przeszedł obojętnie obok anielsko śpiewającego chóru.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom Gimnazjum Gminnego w Gietrzwałdzie, i wszystkim podróżującym za mile spędzone chwile.

Aby obejrzeć więcej zdjęć zapraszamy na nasz profil na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/PksOlsztyn

„Jelczem L120 z grodu nad Łyną”

| 2014.08.06

Dnia 19 lipca 2014, dzięki współpracy PKS w Olsztynie S.A. z grupą miłośników komunikacji autobusowej, został zorganizowany event mający postać imprezy komunikacyjnej, w trakcie której przybyli z całej Polski goście mieli okazję zwiedzić okolice Olsztyna klasycznym autobusem, robiąc przy okazji jego zdjęcia w malowniczych, warmińskich krajobrazach. Wycieczka nosiła nazwę ''JELCZEM L120 Z GRODU NAD ŁYNĄ''. Do tego celu został wybrany autobus lokalny z taboru PKS Olsztyn: Jelcz L120 o numerze rejestracyjnym NO 30789, taborowym O80506. Autobus ten wyprodukowano w 1998 roku w Zakładach Samochodowych w Jelczu, częściowo jako model uboczny przy produkcji miejskiej wersji 120M – odróżnia go między innymi brak środkowych drzwi, inne fotele oraz ich układ a także półki bagażowe. Bodźcem do wyboru tego autobusu była przede wszystkim coraz mniejsza ilość autobusów Jelcz zarówno w Olsztynie jak i na świecie.
Już od wczesnego rana na dworcu zaczęli się gromadzić miłośnicy autobusów, których przybyło ok. 20-stu. Większość stanowiły osoby z Olsztyna oraz okolic, ale nie brakowało osób z Elbląga, Kolna, Białegostoku, Warszawy czy nawet Tarnowskich Gór. W końcu, gdy zebrali się wszyscy uczestnicy nie pozostało nic innego, jak udekorować autobus namalowaną od szablonu specjalnie na tę okazję tablicą kierunkową KLEWKI – AFGANISTAN oraz przerobioną z przymrużeniem oka tabliczką ''przewóz dzieci'' i wyruszyć w trasę, przyciągając spojrzenia podróżnych na dworcu. Pierwszym punktem na mapie przejazdu był market na os. Generałów, gdzie uczestnicy zakupili prowiant, skąd następnie autobus pokierował się prosto do Bartążka, aby ten prowiant skonsumować przy ognisku. Gdy uczestnicy byli już najedzeni, autobus wyruszył w plenerową trasę odwiedzając min. Gągławki, Pęglity, Unieszewo. Z uwagi na opóźnienie związane z wyjazdem z Olsztyna (oczekiwanie na spóźniony pociąg z uczestnikami) zrezygnowano z części zaplanowanej trasy oraz fotostopów. Ostatnim przystankiem była Łukta, gdzie imprezowy Jelcz spotkał swojego starszego kuzyna – Jelcza 080 na emeryturze w roli... altanki działkowej, a następnie odwiedził teren zespołu szkół w Łukcie, spotykając parkujące tam autobusy ostródzkiego PKS oraz gminnego gimbusa. Impreza, mimo że skrócona, przebiegała w bardzo miłej atmosferze ku zadowoleniu wszystkich uczestników. Na koniec należą się ogromne podziękowania panu Andrzejowi, który prowadził autobus i wykazał się dużymi umiejętnościami i kulturą osobistą, spełniając zachcianki uczestników, zwłaszcza dotyczące ustawiania autobusu na fotostopach. Ogromne podziękowania również dla pozostałej załogi przedsiębiorstwa oraz kierownictwa za przygotowanie oraz możliwość wynajmu autobusu. Pozostaje mieć nadzieję, że za jakiś czas będzie można znów zorganizować taką imprezę. Do zobaczenia w trasie.

Dzień Dziecka na Dworcu PKS

| 2014.05.30

Dziś na Dworcu PKS z okazji Dnia Dziecka, wszystkim pociechom wręczone zostały kolorowanki, cukierki, soki, oraz jabłka.
Wszystkim dzieciom życzymy uśmiechu na twarzy i samych radosnych dni!!!

26 Maj, Dzień Matki

| 2014.05.26

Wszystkim Mamom z okazji ich święta
życzymy spełnienia marzeń, chwil wytchnienia
Słonecznych uśmiechów, radości z życia !!!

Zapraszamy do facebookowej zabawy!!!

| 2014.03.24

Zapraszamy do polubienia Naszej strony https://pl-pl.facebook.com/PksOlsztyn
Zebraliśmy już 200 polubień, niespodzianką był voucher na dowolny przejazd dla dwóch osób.
Zapraszamy do dalszej zabawy!!!

1 Dzień Wiosny

| 2014.03.24

Przywitaliśmy Wiosnę !!
W tak pięknym i słonecznym dniu zorganizowaliśmy dla wszystkich odwiedzających Dworzec PKS słodki poczęstunek, gadżety oraz prezentowaliśmy nowe oferty m.in. rozdawaliśmy bilety elektroniczne,
dwie osoby otrzymały darmowy voucher na wyjazd dalekobieżny.
Gratulujemy i zapraszamy do korzystania z szerokiej gamy Naszych usług.
W tym dniu swoje usługi prezentowali również: Sindbad, Aura- Centrum Podróży, oraz Green Taxi.
Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

Mikołajki na Dworcu

| 2013.12.06

Z okazji tegorocznych Mikołajek na Dworcu zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. Cóż to był za dzień! Dworzec odwiedzili bowiem uczniowie Gimnazjum Gminnego imienia ks. Wojciecha Zinka w Gietrzwałdzie.

Na spotkanie z młodzieżą, mimo napiętego grafiku, znalazł czas Święty Mikołaj, który z radością rozdawał wszystkim cukierki.

Popołudnie uświetnił wspaniały występ chóru gimnazjalnego pod kierunkiem pani Alicji Kucharzewskiej-Samko. Podróżni mieli więc okazję posłuchać pięknych, polskich kolęd oraz piosenek na świąteczną nutę.

Uczniowie pięknie ustroili także choinkowe drzewko, dzięki któremu podróżni już teraz mogą poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom Gimnazjum Gminnego w Gietrzwałdzie!

Finał akcji "Oddaj Krew, Podróżuj gdzie chcesz"

| 2013.09.06

W dniach 20 sierpnia oraz 06 września 2013 roku PKS w Olsztynie S.A. wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizował wspólną akcje honorowego oddawania krwi. W tych dniach wszyscy chętni mieli możliwość oddać krew w znajdującym się na Dworcu PKS w Olsztynie mobilnym punkcie poboru krwi. Podczas akcji PKS aktywnie zachęcał podróżnych do oddawania krwi wręczając krwiodawcom Vouchery na darmowe przejazdy min. do Warszawy, Katowic, Kaliningradu. Niewątpliwie przyczyniło się to do zwiększenia liczby osób oddających cenny dar jakim jest Krew ratująca życie.
W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wszystkim, którzy oddali krew PKS w Olsztynie bardzo dziękuje i życzy przyjemnej podróży.

Akcja Krwiodawstwa

| 2013.09.03

06 września 2013 r. PKS w Olsztynie S.A. oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Olsztynie zaprasza na Akcję Krwiodawstwa w mobilnym punkcie poboru krwi.

Miejsce - Olsztyn, Dworzec PKS, Plac Konstytucji 3 Maja 2a
rejestracja dawców w godz. 10.00-14.00

Wszystkie osoby, które oddadzą krew otrzymają darmowe bilety na przejazd w obie strony na wybranych kierunkach: Katowice, Warszawa, Białystok, Suwałki a także Kaliningrad.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Twoja krew ratuje życie!

Otwarcie linii Olsztyn-Kaliningrad-Olsztyn!

| 2013.07.05

W dniu 05 lipca zostało uruchomione nowe połączenie międzynarodowe Olsztyn–Kaliningrad–Olsztyn.
Pierwszy autobus z Olsztyna do Kaliningradu wyruszył dzisiaj o godz. 07:00 i dotarł na miejsce po około czterech godzinach jazdy. W odprawie wzięli udział przedstawiciele PKS w Olsztynie, Kenig Awto, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Poseł na Sejm RP Miron Sycz.

Serdecznie zapraszamy do podróżowania :)